ABOUT ME

Jan Halík

real estate agent | RE/MAX ATRIUM

After 14 years of managerial positions in the world of Czech and international trade, living in several countries, a few years spent at the turn of the millennium on board ocean-going ships in the world of world celebrities and several own real estate transactions, I decided to offer my professional and life experience to my clients in real estate business.

The RE / MAX network was a clear choice for me. It is a successful, trustworthy real estate network with a sophisticated concept and consistent monitoring of ethical trading rules.

In order to have enough time for my clients and to provide them with complete services, I work with a great RE/MAX ATRIUM team led by  Milan Komárek.

moje ocenění

moje reference

PRODEJ BYTU

rok 2019, Praha

Honza Halík je člověk na svém místě. Jeho prozákaznický přístup, schopnost okamžitého řešení situace, nápady a celková komunikace by mohly být příkladem celé branži.

Alice B., prodávající

PRONÁJEM BYTU

rok 2019, Praha

Poskytnuté realitní služby panem Halíkem shledávám velmi profesionální a s jeho přístupem jsem byla nadmíru spokojena. Mohu jen doporučit.

Ellen O., pronajímatelka

PRODEJ BYTU

rok 2019, Praha

S panem Halíkem super spolupráce, vše zařídil a se vším poradil.

Stanislava H., prodávající

PRONÁJEM BYTU

rok 2019, Praha

S panem Halíkem jsem byl nadmíru spokojen. Vše bylo vždy přesně tak, jak jsme si řekli a p. Halík vždy a ve všem vyšel vstříc. Moc děkuji a příště se zase obrátím na něj. Moc děkuji.

Michal F., pronajímatel

PRODEJ DOMU

rok 2020, Kolaje

Pan Halík zajistil legalizaci černých staveb i opravu geometrického plánu na katastru tak, aby se nemovitost nakonec úspěšně prodala bez právních vad. 

Roman K., prodávající

PRODEJ BYTU

rok 2019, Praha

Pan Halík má velmi profesionální vystupování, vždy velmi ochotně reagoval na moje dotazy a to i ve svém volném čase. Pokud v budoucnu budu potřebovat
realitní služby, ráda se na pana Halíka obrátím.

Jitka P., prodávající

why with RE/MAX Atrium

7 YEARS

of experience

500+

successful real estate deals

TOP 20

one of the best rated offices in the RE/MAX network

in the Czech Republic

WE ARE

YOUR GUIDES

we will guide you through the process, explain all the details and set the price together

PROGRESSIVE MARKETING

we prepare the real estate for market presentation including home staging, photos, videos and using image from drones, we advertise on the most visited websites and Czech and international social networks

LEGAL
CERTAINTY

we cooperate on a long-term basis with a stable and high-quality law firm, you do not have to deal with paperwork, we can handle all for you

© 2020 by Jan Halik

www.reality-barrandov.cz